Jezero Bled ve Slovinsku

Jezero Bled je ledovcové jezero, ležící v Julských Alpách ve Slovinsku u města Bled. Oblast je oblíbenou turistickou destinací.

Nejkrásnější výhledy do okolí

Měkké zapadající slunce, mihotavé odlesky vodní hladiny, zeleň všude kolem a v dáli zasněžené vrcholpy skalnatých hor. To je jen jeden z pohledů na překrásné jezero Bled, které se řadí mezi nejnavštěvovanější turistické destinace Slovinska. A poprávu. Nabízí pohodovou turistiku, adrenalin, ale i klid a relaxaci uprostřed horské přírody. V zimě pak ty nejkrásnější trasy pro běžecké lyžování. A to vše ještě s třešničkou na dortu... I přes velkou oblíbenost bývá oblast stále klidná a povětšinu roku nebývá přeplněná turisty.

Západ slunce nad jezerem Bled

Jedno z nejteplejších jezer v Alpách

Bledské jezero je 2120 m dlouhé a 1380 m široké s maximální hloubkou 30,6 metrů. Je umístěno v malebné krajině mezi horami a lesy v nadmořské výšce 457 m n. m. Jezero vzniklo v pozdní době ledové z roztátého Bohinjského ledovce. Dnes nemá žádný větší přítok, je plněno z podzemí vyvěrajících pramenů.

Na severní straně do jezera vyvěrají teplé termální prameny, které oteplují vodu v jezeře místy až na 26 °C. Bledské jezero je jedno z nejteplejších jezer v celých Alpách. Díky tomu se můžeme koupat v jezeře prakticky až do pozdního léta.

Jezero Bled a Julské Alpy v pozadí