Nejkrásnější skotské hrady

Skotsko je země drsné přírody a krásných středověkých hradů. Mnohé patří k nejkrásnějším v celé Británii. Vydejte se poznávat jejich historii.

Skotské hrady mají duši

Skotsko je krajina divoké drsné přírody, vysokých kopců, překrásných jezer a rozeklaného mořského pobřeží. Kromě toho je Skotsko i krajinou kamenných hradů, z nichž mnohé přečkaly staletí. Některé se zrcadlí v hladině jezer, některé se tyčí mezi vysokými kopci, některé stále stojí ve své plné kráse, některé jsou již pouhými rozvalinami. K mnohým se váže pohnutá historie, či polomytické legendy. Jedno mají všechny společné - genius loci nechybí jedinému z nich...

Ve Skotsku najdete na 3000 hradů a zřícenin. Patří k nejkrásnějším v celé Velké Británii.

Dunrobin Castle, Skotsko

Nedobytný Edinburgh Castle

Edinburský hrad se majestátně tyčí na skále zvané Castle Rock nad hlavním městem Skotska, kterým je středověký Edinburgh. Ačkoli místo samotné bylo osídleno mnohem dříve, nejstarší část hradu - kaple sv. Markéty - pochází ze 12. století. V průběhu dějin se stal královskou rezidencí, pokladnicí, vojenskou pevností, zbrojnicí a také dějištěm řady významných událostí. V čem je jedinečný? Nikdy nepadl silou, ač poničen, vždy se ubránil. Svoji úlohu sehrál i v období válek o skotskou nezávislost. Dnes je Edinburský hrad pokladnicí, která skrývá skotské korunovační klenoty.

Hrad v Edinburghu, Skotsko