Luxusní EgyptProgram zájezdu

1. den: PRAHA – KÁHIRA - ASUÁN: Odlet do Káhiry a následně do Asuánu. Po příletu do Asuánu přivítání česky mluvícím průvodcem, transfer do hotel, ubytování, nocleh.
2. den: JEDINEČNÝ CHRÁM ABU SIMBEL: Snídaně, přelet do Abu Simbel a prohlídka jednoho z nejslavnějších egyptských chrámů u břehu Násirova jezera. Oba jedinečné chrámy byly vytesány do skalního masivu ve 13. st. př. n. l.. Velký chrám byl zasvěcen faraonovi Ramessovi II., menší jeho manželce Nefertari. V odpoledních hodinách transfer na letiště a přelet zpět do Asuánu. Nalodění se na palubu luxusního parníku, individuální volno. Možnost fakultativně navštívit Núbijskou vesnici.
3. den: VYSOKÁ ASUÁNSKÁ PŘEHRADA - CHRÁM PHILAE - BOTANICKÁ ZAHRADA: Snídaně, prohlídka unikátní stavby Asuánské přehrady na Nilu a poté plavba loďkou k ostrůvku, na kterém se nachází chrám Philae, zasvěcený  bohyni Esetě. Návštěva botanické zahrady na Kitchenerově ostrově se sbírkou tropických  subtropických rostlin. V odpoledních hodinách vyplutí po Nilu. Nocleh na lodi. 
4. den: CHRÁMY KOM OMBO A EDFÚ: Po snídani na palubě lodi připlutí do Kom Ombo a návštěva zdejších unikátních chrámů z období Ptolemajovské dynastie, zasvěceným bohům Horovi a Sobekovi. Plavba do Edfu a prohlídka Chrámu boha Hora, který je nejen nejlépe dochovaným kultovním chrámem v Egyptě, ale i jedním z nejkrásnějších staroegyptských chrámů. Návrat na palubu lodi, relaxace při plavbě do Luxoru.  Nocleh na lodi. 
5. den: ÚDOLÍ KRÁLŮ - KARNAK - LUXOR: V brzkých ranních hodinách fakultativně možnost letu horkovzdušným balónem nad Luxorem při východu slunce. Snídaně, návštěva zádušního chrámu královny Hatšepsut a Údolí králů, sloužící jako pohřebiště faraónů a mocných šlechticů. Prohlídka Memnonových kolosů a návštěva alabastrové dílny. Po obědě na palubě lodi návštěva chrámů Karnak a Luxor. Přelet do Káhiry, ubytování, nocleh.
6. den: PYRAMIDY V GÍZE - SFINGA -EGYPTSKÉ MUZEUM: Po snídani prohlídka světoznámých pyramid v Gíze - jediná dochovaná památka ze starověkých sedmi divů světa - a sochy Sfingy. Následuje návštěva Egyptského muzea, kde se ukrývají poklady z dob dávno minulých. Ubytování v hotelu, krátký odpočinek, večeře. Ve večerních hodinách hudební a světelné přestavení u pyramid. Nocleh v hotelu. 
7. den: CETADELA SALAHA EL DINA, ALABASTROVÁ MEŠITA, BAZAR CHÁN AL CHALÍLÍ: Snídaně, návštěva Citadely Salaha El Dina, mešity Muhammada Alího známé jako Alabastrová mešita, proslulého bazaru Chán al Chalílí. Transfer na letiště k odletu do Prahy. 

30.10. - 05.11.23 pondělí - neděle
vlastní letecky (Praha)
72 990 Kč
cena za 7 dní (6 nocí)

Cena zahrnuje

 • leteckou dopravu Praha - Káhira - Praha s přestupy v ekonomické třídě
 • vnitrostátní přelety Káhira - Asuán, Asuán - Abu Simbel - Asuán, Luxor - Káhira
 • 1x nocleh se snídaní v hotelu 5* v Asuánu,
 • 3x nocleh s plnou penzí na palubě 5* lodi
 • 2x nocleh s polopenzí v hotelu 5* v Káhiře
 • program včetně vstupů a transfery dle itineráře
 • česky hovořícího průvodce

Cena nezahrnuje

 • vízum do Egypta - cca 25,- USD (vyřizuje se na letišti po příletu)
 • spropitné cca 30,- USD
 • pojištění léčebných výloh
 • fakultativní výlety