Namibie - svůdná a nepoznaná

Namibie - svůdná a nepoznaná

14 - denní zájezd | Namíbie

Ubytování: hotel **

Stravování: snídaně

Doprava: letecky

Termíny a ceny

18.04.21 ne 14 dní PH 75 990 Kč [objednej]
20.07.21 út 14 dní PH 75 990 Kč [objednej]
28.10.21 čt 14 dní PH 75 990 Kč [objednej]

Cena zahrnuje

 • leteckou přepravu Praha – Windhoek – Praha s přestupy & letištní poplatky
 • 11x nocleh kategorie min. 3* (hotely, bungalovy, lodže)
 • 11x snídaně & 2x večeře
 • dopravu mikrobusem Mercedes Sprinter speciálně upraveným v režii ESO travel (posílená klimatizace, odhlučnění, lednice, protiprachová úprava, safari okna, terénní kola atd.)
 • špičkový česky hovořící průvodce s dokonalou znalostí země
 • vstupy do NP: Namib Naukluft, Etosha, Ritchveld
 • 2x celodenní safari v NP Etosha v otevřených terénních vozech
 • vstupy a aktivity: Kolmanskop, Sossusvlei & Dead Vlei včetně převozu 4x4, White Lady Painting, Spitzkoppe, Welvwitschia Drive a Moon Landscape, plavba Dolphin & Seals ve Walvis Bay, návštěva osady Himba, meteorit Hoba

Cena nezahrnuje

 • jiná strava, než daná v Cena zahrnuje
 • fakultativní vstupy, výlety & spropitné
 • víza do Namibie po příletu na letišti za cca USD70/os

Program zájezdu

1. den: PRAHA – WINDHOEK: Odlet z Prahy do Windhoek.
2. den: PŘÍLET DO WINDHOEK: Po příletu imigrační formality, výměna peněz a setkání s průvodcem. VÍTEJTE V KALAHARI DESERT: Následuje transfer do Kalahari Desert, ubytování a večeře.
3. den: FISH RIVER CANYON: Cestou do Hobas navštívíme háj pitoreskních stromů Quiver Tree a o dvě hodiny později se ocitneme v divoké krajině rezervace Ais-Ais/Ritchtersveld a na dosah Rybi řeky, která nám záhy odhalí produkt své tisícileté práce – totiž Fish River Canyon, druhý největší kaňon planety. Se západem slunce opustíme působivé vyhlídky natěšeni na amarulový koláč v nedalekém Canyon Roadhouse.
4. den: AUS - DIAS POINT - LUDERITZ: Zastávka v Aus s nádhernou budovou nádraží a snad v okolí spatříme i stáda divokých koní. Pak se pouští Namib vydáme k přímořskému Luderitz, živé připomínky německého osídlení z konce 19. století. Prohlídka města odkud do světa stále proudí diamanty ze oblasti Sperrgebiet. Dle časových možností zastávka na mysu Diaz s koloniemi plameňáků.
5. den: TAJEMNÝ KOLMANSKOP - SESRIEM: Dopoledne prohlídka magického městečka duchů Kolmanskop, kde v roce 1908 odstartovala fascinující diamantová horečka. přejezd do vnitrozemí do blízkosti Sesriem.
6. den: SOSSUSVLEI – SESRIEM CANYON – SOLITAIRE: Brzy ráno – ještě před svítáním – vyrazíme podél koryta řeky Tsauchab obklopeni dunami zářícími v paprscích vycházejícího slunce. V samém závěru přesedneme do terénních vozů. Bez nich bychom stěží překonali poslední kilometry hlubokého písku a dosáhli jednoho z nejpozoruhodnějších míst Namibie – Sossusvlei a Deadvlei neboli magického shromaždiště vody. Tahle okouzlující bílá pánev obklopená věkovitými stromy Camelthorn a impozantními oranžovými dunami je pravou pastvou pro oči. Tady končí pouť voda řeky Tsauchab, která nedokáže vzdorovat pásu nenasytných písečných vln a nikdy proto nedosáhne oceánu. Ranní měkké světlo a scenérie Sossusvlei platí mezi fotografy za zázrak. Na zpáteční cestě prohlídka zákoutí malého zato půvabného kaňonu Sesriem. Cestou do Swakopmund zastávka v Solitaire, společné foto u obratníku Kozoroha a ještě si prohlédneme kaňon Kuiseb, jenž brání písečným vlnám v cestě dál k severu. Příjezd do přímořského Swakopmundu.
7. den: SWAKOPMUND & PLAVBA: Ráno plavba v zátoce Walvis Bay s pozorováním tuleňů, delfínů a mořských ptáků. V dopoledním slunci si vychutnáme čerstvé ústřice a víno (v ceně). Pak zastávka u písečné duny č. 7 a návrat do Swakopmund přezdívanému spící kráska. Můžete odpočívat, zajít na tržiště, „courat“ se u moře, navštívit některou z restaurací či jen tak zajít na pivo a vstřebat atmosféru tohoto původně německého koloniálního města.
8. den: MĚSÍČNÍ KRAJINA & SPITZKOPPE: Dnes si vychutnáme neuchopitelnou nádheru Namibské pouště. Uvidíme záhadné rostliny Welwitchia Mirabilis, zastavíme na hraně rozervané Měsíční krajiny - Moon Landscape. Pak přesun k žulové hoře Spitzkoppe, která jako maják v moři písku ukazuje cestu zbloudilým cestovatelům a dojezd do těsné blízkosti pohoří Brandberg (večeře).
9. den: BRADBERG – KMEN HIMBA: Měkký úsvit nás zastihne v úpatí pohoří Brandberg. Pěšky (cca 1,5 h) se vydáme k White Lady Painting – záhadným křováckým malbám starým více než 2000 let. Přesun do osady kmene Himba s proslulými krasavicemi, které skrývají své půvaby krátkými koženými sukénkami a „myjí“ se kouřem kadidel. Přejezd do těsné blízkosti NP Etosha.
10. den: ZEMÍ PŘELUDŮ (safari v Etosha NP): Konečně! Pro domorodce Místo přeludů či Země suché vody, pro nás NP Etosha. Celodenní safari v jedné z nejunikátnějších rezervací Afriky umocní nesmírně pestrá krajina, nekonečné solné pánve a četná napajedla s nosorožci, žirafami, slony, lvy, stády zeber a mnoha druhy ptáků.
11. den: SAFARI ETOSHA NP: Velká část dnešního dne je opět zaslíbena safari v Etosha NP. Rezervaci opustíme v odpoledních hodinách západní branou a přesuneme se do úhledného městečka Tsumeb.
12. den: HOBA METEORIT – WINDHOEK: Ráno přejezd k osadě Grootfontein, kde navštívíme největší meteorit světa Hoba. Váží 60 tun a zavítal k zemi před 80 tisíci lety. Následuje odjezd do Windhoek a odpolední prohlídka této živé metropole Namibie, které ve stínu moderních výškových budov dominuje pestrý shon ulice.
13. den: ODLET A PŘÍLET DO PRAHY: Dopoledne volný program, před obědem transfer na letiště, odlet do Prahy.
14. den: PŘÍLET DO PRAHY:

Fotogalerie

Foto - To nejlepší z Namibie Foto - Namibie - svůdná a nepoznaná Foto - Namibie - svůdná a nepoznaná Foto - Namibie - svůdná a nepoznaná Foto - Namibie - svůdná a nepoznaná Foto - Namibie - svůdná a nepoznaná Foto - Namibie - svůdná a nepoznaná Foto - Namibie - svůdná a nepoznaná Foto - Namibie - svůdná a nepoznaná Foto - Namibie - svůdná a nepoznaná Foto - Namibie - svůdná a nepoznaná Foto - Namibie - svůdná a nepoznaná Foto - Namibie - svůdná a nepoznaná Foto - Namibie - svůdná a nepoznaná Foto - Namibie - svůdná a nepoznaná Foto - To nejlepší z Namibie Foto - To nejlepší z Namibie Foto - To nejlepší z Namibie Foto - To nejlepší z Namibie Foto - To nejlepší z Namibie Foto - To nejlepší z Namibie Foto - To nejlepší z Namibie Foto - To nejlepší z Namibie Foto - To nejlepší z Namibie Foto - To nejlepší z Namibie Foto - To nejlepší z Namibie Foto - To nejlepší z Namibie Foto - To nejlepší z Namibie Foto - To nejlepší z Namibie Foto - To nejlepší z Namibie Foto - To nejlepší z Namibie