Plavba z Moskvy do PetrohraduProgram zájezdu

DenPřístav / programPřiplutíOdplutí
1. den ODLET Z PRAHY DO MOSKVY: Odlet z Prahy do Moskvy, transfer k lodi, nalodění, ubytování, večeře, nocleh.
2. den TO NEJLEPŠÍ Z MOSKVY: Snídaně a večeře na lodi. Po snídani okružní jízda Moskvou. Oběd v restauraci, odpolední návštěva Kremlu.
3. den MOSKVA, VYPLUTÍ: Snídaně a večeře na lodi. Půldenní individuální volno s možnosti využití fakultativních výletů. Oběd na lodi, koktejl s kapitánem lodi, vyplutí.
4. den STARORUSKÉ MĚSTO NA VOLZE UGLIČ: Snídaně, oběd a večeře na lodi. Celodenní plavba se zastávkou a prohlídkou poutního městečka Uglič, jehož počátky sahají již do 10. století. Návštěva Ugličského kremlu, katedrály Proměny Páně a chrámu Sv. Dmitrije Na krvi.
5. den SOUTOK ŘEK - JAROSLAVL: Snídaně, oběd a večeře na lodi. Připlutí do Jaroslavli - jednoho z nejstarších ruských měst založeného na soutoku řek Volha a Kotorosl v 11. století. Po obědě prohlídka města - klášter Proměnění Páně, chrám proroka Eliáše, kostel Nikolaje Nadějina.
6. den GORITSY ZALOŽENÉ IVANEM HROZNÝM: Snídaně, oběd a večeře na lodi. Připlutí do Goritsy - sídla založeného Ivanem Hrozným na břehu Volžsko-baltského kanálu. Po obědě prohlídka města - Kirillobelozerský klášter a Muzeum ikon.
7. den ONĚŽSKÉ JEZERO - OSTROV KIŽI: Snídaně, oběd a večeře na lodi. Připlutí na ostrov Kiži na Oněžském jezeře. Po obědě prohlídka místního skanzenu s typickou dřevěnou architekturou staré Rusi včetně nejznámějšího chrámu Proměny Páně s 22 kupolemi.
8. den Z ONĚŽSKÉHO DO LADOŽSKÉHO JEZERA: Snídaně, oběd a večeře na lodi. Připlutí po řece Svir, která spojuje Onežské a Ladožské jezero, do malé vesničky Mandrogi. Procházka tradiční ruskou vesnicí s možností návštěvy Muzea vodky a ochutnávkou šašliku.
9. den LETNÍ SÍDLO PETRA VELIKÉHO PETRODVOREC: Po snídani okružní jízda Petrohradem včetně návštěvy Petropavlovské pevnosti s prohlídkou katedrály Sv. Petra a Pavla. Oběd v restauraci. Odpoledne odjezd do letní rezidence Petra Velikého Petrodvorce, postaveného podle Versailles se 170 fontánami a vodními kaskádami.
10. den PETROHRAD: Snídaně, oběd i večeře na lodi. Celodenní individuální volno s možnosti využití fakultativního výletu.
11. den PETROHRAD + ERMITÁŽ: Snídaně, oběd i večeře na lodi. Dopoledne prohlídka Zimního Paláce s Ermitáží, odpoledne individuální volno s možností využití fakultativních výletů.
12. den PŘÍLET PRAHA: Dle času odletu snídaňový balíček či snídaně na lodi, transfer na letiště, odlet do Prahy.

červenec 2021

08.07. - 19.07.21 čtvrtek - pondělí
plná penze letecky (Praha)
Sleva 7% 59 990 Kč 55 790 Kč
cena za 12 dní (11 nocí)

srpen 2021

02.08. - 13.08.21 pondělí - pátek
plná penze letecky (Praha)
Sleva 7% 59 990 Kč 55 790 Kč
cena za 12 dní (11 nocí)

Cena zahrnuje

  • letenku Praha – Moskva, Petrohrad – Praha
  • letištní taxy
  • veškeré transfery na trase
  • 11x nocleh s plnou penzí na lodi ve 2lůžkové kajutě se sprchou a toaletou
  • výlety dle programu včetně vstupů
  • služby česky mluvícího průvodce (min. 15 osob)

Cena nezahrnuje

  • vstupní vízum 3.100,– Kč
  • spropitné ve výši cca 80,– EUR/osoba vybírané po ukončení plavby
  • fakultativní výlety nad rámec programu
  • pojištění léčebných výloh