Okruh Bali - LombokProgram zájezdu

1. den: ODLET Z PRAHY: Odlet z Prahy. Odbavení 2 h před odletem.
2. den: PŘÍLET NA BALI: Přílet na Bali do hlavního města Denpasaru. Transfer do hotelu na pláži Sanur, ubytování. Volno. Nocleh.
3. den: BARONG DANCE - MAS - UBUD - KLUNGKUNG - GOA LAWAH - TENGANAN : Po snídani a krátkém přejezdu do centra Bali návštěva legendárního tance démonů - tanec Barong. Poté příjezd do vesnice Celuk, která je proslulá v celé Asii svými zlatými a stříbrnými řezbami. Návštěva řezbářské vesnice Mas. Následuje příjezd do Ubudu, centra balijského umění. Tam navštívíte muzeum Neka, slavnou expozici mezinárodně uznávaných malířů, kteří se v Ubudu sešli kolem roku 1930. Oběd a možnost navštívit slavný trh v Ubudu. Po této návštěvě se vydáte ulicí plnou tropické vegetace do Klungkungu a tamní historické soudní síně Kerta Gosa. Náleduje výlet k netopýří jeskyni Goa Lawah, kde jsou k vidění tisíce netopýrů a malý chrám. Na závěr navštívíte domorodou vesnici Tenganan, což bylo pravděpodobně první místo, kde se lidé na Bali usadili. Ubytování, nocleh.
4. den: CANDIDASA - SELAT - KINTAMANI - SANGSIT - LOVINA : Po snídani přejezd přes rýžové terasy do vesnice Selat. Cesta bude pokračovat přes typické balijské vesnice k největšímu chrámu na Bali, Besakihu. Chrám má 40 věžiček a krásný výhled na impozantní sopku Gunung Agung. Oběd. Poté budete pokračovat do hor do vesnice Kintamani ke kráteru sopky Penulisan. Z hranice kráteru (průměr 12 km) je fantastický výhled na 2 200 m vysokou aktivní sopku Batur, tzv. horu Gunung Lebah (hora v hlubinách). Překrásnou krajinou se vydáte na cestu severním pobřežím Bali a navštívíte mystický chrám Pura Beji ve vesnici Sangsit. Podél severního pobřeží Bali se kolem Singaraji dostanete do idylického místa zvaného Lovina. Přenocování v Lovině.
5. den: VIHARA BUDDHA – BRATAN - BEDUGUL - MENGWI - TANAH LOT – SANUR: Po snídani návštěva buddhistického kláštera Vihara Buddha, který je centrem meditace. Cesta dále pokračuje přes tropickou vegetaci a rýžová pole ke kráterovému jezeru Bratan, kde najdete chrám Pura Ulun Danu umístěný nabřehu jezera. Po krátké jízdě se dostanete do Bedugulu, místa s vyhlášeným trhem, kde si můžete koupit koření, orchideje, ovoce nebo zeleninu. Po obědě navštívíte státní chrám královské dynastie Gelgel, Pura Taman Ayun v idylické vesnici Mengwi. V závěru dne zavítáte do mořského chrámu Tanah Lot, který je umístěn na skále cca 200 m od břehu v moři. Po západu slunce ubytování v hotelu, nocleh.
6. den: BALI – LOMBOK: Dopoledne relax v hotelu, poté transfer na letiště k odletu na Lombok. Po příletu na Lombok se přesunete do oblasti Sekotong, ubytování v hotelu. Zbytek dne si užijete krásnou písečnou pláž a západ slunce.
7. den: LOMBOK - GILLI NANGGU - GILI KEDIS - SEKOTONG: Snídaně. První zastávkou je hrnčířská vesnice Banyumulek, dále pokračujete do přístavu Tawun, kde po nalodění vyplujete na ostrůvek Gili Nanggu. Zde můžete šnorchlovat či relaxovat na pláži. Po obědě (piknik) můžete objevovat podmořské krásy ostrůvku Gili Kedis, jehož korálový útes patří k nejkrásnějším v této oblasti. Pozdní odpoledne patří návštěvě venice Labuapi, jejíž obyvatelé jsou známí řezbáři. Po té příjezd do hotelu Cocotinos Sekotong, nocleh.
8. den: LOMBOK – RINJANI – BENANG KELAMBU - SESAOT: Dnes se vydáte do centrální části ostrova Lombok, k hoře Mount Rinjani, odkud se vydáte na nenáročnou, asi 2-hodinovou procházku. Poznáte faunu a floru tropického pralesa a budete obdivovat vodopády Benang Sekotel a Benang Kelambu. Po obědě pokračujete do Sesaot Forest a uvidíte kokosové plantáže, kávové plantáže, Durian atd. V pozdním odpoledne návrat do hotelu, nocleh.
9. den: LOMBOK – SEKOTONG - BALI: Snídaně, volný den. Možnost nákupu posledních suvenýrů. Odpoledne transfer na letiště a odlet na Bali. Transfer do hotelu, ubytování a nocleh.
10. den: BALI - PRAHA: Po snídani transfer na letiště a odlet z Bali do Prahy.
11. den: PŘÍLET DO PRAHY: Přílet do Prahy.

duben 2022

05.04. - 15.04.22 úterý - pátek
snídaně letecky (Praha)
62 990 Kč
cena za 11 dní (8 nocí)

říjen 2022

06.10. - 16.10.22 čtvrtek - neděle
snídaně letecky (Praha)
62 990 Kč
cena za 11 dní (8 nocí)

Cena zahrnuje

  • leteckou přepravu Praha - Denpasar - Praha s přestupem
  • letištní taxy
  • 8x ubytování se snídaní v hotelech 3*-4
  • 5x oběd
  • program včetně veškerých vstupů a transferů
  • přelety Bali Lombok Bali
  • místní česky hovořící průvodce (min. 16 osob)

Cena nezahrnuje

  • fakultativní akce a spropitné
  • cestovní pojištění