Kultury severního Peru

Kultury severního Peru

16 - denní zájezd | Peru

LIMA – CARAL – HUARAZ – CHAVIN DE HUANTAR – NP HUASCARAN – YUNGAY – LAGUNA LLANGANUCO – SECHIN – TRUJILLO – CHAN-CHAN – CAJAMARCA – OTUZCO – CHACHAPOYAS – KUELAP – CHICLAYO – TUCUME – LAMBAYEQUE – SIPÁN

Unikátní okruh na českém trhu po stopách slavných preinckých kultur severního Peru. Již dávno před založením Cuzca obývaly Peru vyspělé kultury Caralu, Chan-Chanu a Chavínu de Huantar. Dalším lákadlem bude oblast NP Huascarán. Z pobřeží se vydáme i do vnitrozemí do města Cajamarca a dále do oblasti Chachapoyas. Největší atrakcí programu je archeologické naleziště Kuelap – srovnávané svou atraktivitou s Machu Pichu na jihu Peru. Posuďte sami, zda je to pravda.

Minimum: 8 osob
(TourOperátor: SOLEADA s.r.o.)

Ubytování: hotel ***

Během okruhu využíváme kvalitní a vyzkoušené 3* hotely, které se obvykle nacházejí v centru města. Díky tomu jsou významné památky a zajímavosti snadno dosažitelné chůzí. V okolí hotelů je i dostatek možností pro stravování.

Stravování: snídaně

Snídaně jsou zahrnuty v ceně zájezdu. Tradiční snídaně formou bufetu je servírována v hotelu.

Doprava: letecky

Pravidelná linková doprava s renomovanými aerolinkami. Na letu z Prahy je přestup v jedné z evropských metropolí a poté následuje transatlantický let do Jižní Ameriky. Nevyužíváme letecké spojení přes USA, takže klienti nepotřebují vízum do USA nebo ESTA.

Termíny a ceny

03.09.19 út 16 dní PH 109 900 Kč objednej
01.09.20 út 16 dní PH 109 900 Kč objednej

Cena zahrnuje

 • letecká doprava Praha-Lima/Chiclayo-Praha s přestupy, letištní taxy
 • 13x nocleh v 3* hotelech se snídaní
 • uvedený program včetně vstupů
 • veškerá doprava mikrobusem a transfery
 • místní průvodce
 • služby česky hovořícího průvodce CK SOLEADA (minimum: 8 osob)
 • pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • spropitné pro místní průvodce
 • fakultativní výlety

Příplatky

 • příplatek za jednolůžkový pokoj (příplatek: 15000 Kč)
 • komplexní cestovní pojištění A90 (85Kč/den) vč.storna (příplatek: 1360 Kč)

Slevy

 • 3% při rezervaci více než 120 dnů před odjezdem
 • 5% pro stále klienty více než 90 dnů před odjezdem
 • časové slevy se vztahují pouze na katalogové ceny

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Limy s přestupem.
2. den: Po příletu do Limy následuje transfer do hotelu. Po odpočinku začneme prohlídku města v historickém centru na Plaza de Armas a budeme pokračovat přes náměstí San Martin, kostel San Francisco, Prezidentský palác a další atrakce tohoto města. Nocleh.
3. den: Brzy ráno odjezd do města Huaraz, cestou zastávka na archeologickém nalezišti Caral v údolí Supe, které je považováno za nejstarší civilizaci v Americe. Teprve nedávno byl objeven rozsah a význam tohoto osídlení pro předkolumbovské dějiny Ameriky. V červnu roku 2009 byl Caral zapsán na seznam UNESCO. Navečer příjezd do města Huaraz ležícího na úpatí pohoří Cordillera Blanca. Nocleh.
4. den: Dnešní exkurze nás zavede na východní stranu Cordillera Blanca, umožní nám navštívit Callejón de Conchucos (údolí Conchucos) a především Chavín de Huántar (3250 m.n.m.). Tato archeologická památka byla významná ve stejnojmenné předincké kultuře Chavín, která patří k jedné z nejstarších na kontinentu. Nejvýznamnější budovou je Castillo de Chavín (hrad) s komplexem podzemních chodeb a impozantním 4,5 m vysokým opracovaným žulovým blokem Lanzón de Chavín. Nevynecháme ani moderní muzeum v blízkosti památky. Na zpáteční cestě nás čekají nádherné výhledy na andské hřebeny. Nocleh v Huarazu.
5. den: Celodenní exkurze do NP Huascarán. Brzy ráno vyrazíme na sever z Huarazu do městečka Yungay. Toto městečko bylo kompletně zničeno v roce 1970 během zemětřesení a následného sesuvu, který celé údolí zavalil. Pomník obětem československé horolezecké expedice najdete u jezera Llanganuco, které leží pod Huascaránem (6768 m.n.m.). Zde podnikneme krátký výlet po okolí. Návrat do Huarazu.
6. den: Dnešní den máme vyhrazený na celodenní výlet po okolí Huarazu. Obrovskou raritou pro přírodovědce je největší bromélie na světě – Puya Raimondi. Tato rostlina květe pouze jednou za 80 let. Pokud budeme mít štěstí, najdeme alespoň několik kvetoucích rostlin.
7. den: Celodenní přesun do pobřežního města Trujillo, cestou návštěva archeologického naleziště Sechín. Toto obřadní centrum patří do kultury Sechín, pro kterou jsou typická hrůzostrašná a krvavá zobrazení vyrytá do kamene. Večer příjezd do Trujilla.
8. den: Po snídani vyrazíme na výlet do největšího cihlového komplexu světa - Chan Chan. Toto osídlení bylo hlavním městem kultury Chimú, nejmocnější říše severního Peru. Nejzachovalejší část komplexu je palác Tschudi. Další zastávkou bude oběd v místní restauraci na pláži Huanchaco, kde můžete spatřit typické rákosové čluny používané místními rybáři. Odpoledne se vypravíme k Huacas del Sol y de la Luna. Obě pyramidy jsou postavené z nepálených cihel a pocházejí z období kultury Močiků. První pyramida je největší stavba předkolumbovského období. Naopak druhá pyramida nabízí zachovalé nástěnné malby a možnost spatřit vnitřní strukturu stavby. Odpoledne prohlídka historického centra Trujilla. Nocleh.
9. den: Ráno se vydáme na cestu do města Cajamarca. Ubytujeme se a po odpočinku se vydáme na vyhlídku Cerro Santa Apolonia, nabízející výhled na celé město. Další atrakcí jsou horké prameny s bazény - Baňos del Inca, kde nás čeká příjemná koupel, Plaza de Armas s katedrálou a především „výkupní místnost“ (El cuarto del rescate), kterou Inkové slíbili naplnit zlatem za propuštění zajatého panovníka Atahualpu.
10. den: V okolí města se nachází několik zajímavostí, které navštívíme. Začneme u Cumbe Mayo – starověký akvadukt vybudovaný více než 1200 let před příchodem Inků. V jeho blízkosti jsou zajímavé formace skal – Bosque de Piedras. Odpoledne nás čeká Ventanillas de Otuzco – preincké pohřebiště. Hrobky v podobě oken jsou vytesány do skalní stěny, kam pohřbívali místní kmenové vůdce. Nocleh.
11. den: Dnes nás čeká celodenní přejezd do města Chachapoyas. Tato náročná, ale scénická cesta vede přes andské hřebeny a dostaneme se až na východní část And, na úpatí Amazonského regionu. Během cesty se bude postupně měnit klima i vegetace.
12. den: Pro většinu turistů je synonymem Peru incké ztracené město Machu Pichu, nicméně sever Peru skrývá další velkolepou památku - Kuelap. Tento rozsáhlý komplex byl vybudován národem Čačapojů. Ti žili v oblasti od 8. století až do začátku 16. století, kdy jejich říši dobyli Inkové a poté Španělé. Tento tajemný komplex, ležící v nadmořské výšce 1800 m.n.m. byl znovuobjeven v roce 1843. Díky své odlehlosti je nesrovnatelně méně navštěvovaný než např. Machu Picchu.
13. den: Přesun zpět na pobřeží Pacifiku do města Chiclayo. Po příjezdu krátká prohlídka města. Nocleh.
14. den: Dnes nás čeká několik významných archeologických lokalit regionu. Začneme ve měste Lambayeque , kde jsou dvě zajímavé expozice. Muzeum hrobky Pána ze Sipánu je dnes jedno z nejlepších a nejmodernějších muzeí v Jižní Americe. Naše další kroky povedou do komplexu Tucume neboli Údolí pyramid. Zde najdete pozůstatky 26 pyramid rozmístěné v blízkosti kopce Cerro La Raya. Poslední zastávkou bude Sipan – místo originální hrobky Pána ze Sipánu. Toto místo se nachází jihovýchodně od Tucume, v roce 1987 zde archeologové našli nepoškozenou hrobku. Na místě je malá expozice dokumentující vykopávky. Nocleh.
15. den: Volné dopoledne, transfer na letiště a odlet do Evropy.
16. den: Přílet do Prahy v odpoledních hodinách.

Fotogalerie

severni-peru-00: Chan-Chan sever peru 02 trasa severni-peru-01: Místní v Huarazu severni-peru-02: Památník v Yungay na zemětřesení v roce 1970 severni-peru-03: Puya Raimondi severni-peru-04: Místní tržnice severni-peru-05: Majestátný Huascarán severni-peru-06: Tucume severni-peru-07: Sechín severni-peru-08: Skalní pohřebiště v Otuzco severni-peru-09: Katedrála v Cajamarce severni-peru-10: Kuelap severni-peru-11: Rákosové čluny na pláži Huanchaco severni-peru-13: Hrobka Pána ze Sipánu severni-peru-14: Okolí Huarazu